x 

Празна кошничка


 

BILIJARD LAS VEGAS 7 GARLANDO 8136

ПДФПечатиEmail
Маса за билијард 7КА9660 Гарландо

No image set
Sales price 61190,00 den
Discount
Цена / kg:
No image set
No image set
No image set
No image set
Опис

Опис

Bilijard LAS VEGAS golemina 7 

7ка  амерички билијард со корпи 

димензии

Модел ЛАС ВЕГАС 7
Површина на поле за играње см. 200 x 100
Надворешни димензии см. 225 x 125
Висина во поставена положба на билијард см. 79,5
Висина според потреба подесива до см. 81
Висина на ногари  (бес мех.подесување) см. 61
тежина 86 кг
 
 

Карактеристики

Цврста рамка од мдф (дебелина 21,5 мм) со облога во боја на орев.
Достапно во две големини : Лас Вегас 6 со полето за играње см. 180 x 90 и Лас Вегас 7 со игралиште см. 200х100.
 
Ногари во МДФ (дебелина mm. 18) со облога во боја на орев.
 
Прилагодливи стапала за совршено ниво на игра за подот на кој било материјал.
Површина на поле за играта изработено од МДФ (дебелина од 18 мм) покриена со одличен квалитет на TECLON платно (80% чешлана волна, 20% синтетик) во класична зелена боја.
Перапет со  за совршена контрола на траекторијата.
Спунт страни со триаголен профил.
Дупки што ги исполнуваат американскиот стандард. Рачно обновување на мермерите со помош на корпи поставени во кореспонденција со дупките.
додатоци
  • серија мермерни топки од типот „Стандард“ за американскиот дијаметар на билијард топка мм. 57 со бел мермер билијард топка мм. 57.
  • 2 дрвени билијард стапа  во должина на см. 145
  • триаголник
  • 2 креди
  • четка
2-годишна гаранција против дефекти во производството.
 
Пакување со цврста заштита во картон, за да не се оштети масата за време на транспортот.

Garlando 65 anni 1954-2019 

La storia dell'azienda  Гарландо СПА на Позоло Формигаро,  официјално основана во 1954 година

 

 

Коментари

Нема коментари за овој производ.