x 

Празна кошничка


 

ПИНГ ПОНГ МАСА SPONETA S 3-46 E Outdoor

ПДФПечатиEmail
Шифра на производ:12147
11486
Sales price 39990,00 den
Discount
Цена / kg:
Опис

S 3-46 e

Model specification

 

Спецификација на моделот

 • Sponeta S3-46Е 5ММ линија за отворено
 • пинг понг надворешна маса, водоотпорна
 • европски стандард: ЕН-норма 14468-1
 • совршен за напредни пингпонгари

Спецификација на мрежа

 • фиксен сет за пинг понг мрежа 
 • метална рачка Ø 6 мм, галванизирана
 • мрежа: црна, со јамка (Ø 8 мм)
 • мерки: л = приближно. 180 см xh = 15,2 см

Спецификација на рамка

 • плоча од меламинска смола 5 мм
 • боја: зелена
 • ограничена отпорност на удар
 • врвна отпорност на влага
 • силно фиксиран со метална рамка
 • профилна рамка L-36 mm, електростатски офарбана
 • Автоматски (тип 4а)квадратен профил 25 x 25 mm, 
 • боја на профилот на рамката: црна (RAL 9005)
 • боја на подвозјето: црна (RAL 9011)
 • вклучено и упатства за склопување соразлични  јазици
 • додатоци (палки и топки) кои не се вклучени во пакетот на испорака
 •  

 

 

Димензија

  1. позиција на играње: l=274 cm x w=152,5 cm x h=76 cm 
  2. (во согласност со меѓународните димензии)
  3. позиција на складирање: l=152,5 cm x w=9 cm x h=142 cm

  4.  

 

Тежина

  1. нето тежина: 53 кг
  2. бруто тежина (вклучително и пакување): 58,5 кг

 

Пакување

 

  • Тип А - единечен картон за вертикален транспорт

   • стабилен единечен картон за едно парче маса за тенис на маса
   • етикетирање на картоните со опис на производот, број на артикал и GTIN-код
   • H = 162 x L = 144 x B = 9 - 15,5 cm (во зависност од моделот)
  • Видео линк за монтажа;
  • https://youtu.be/puFF3VV-L3M
  • време на склопување: комплет (2-3 ч)

   Квалитет - изработен во Германија

   Спонета Германија  произведува  пинг-понг производи повеќе од 60 години и затоа имаат богато искуство што го применувама на својте производи и во справувањето со барањата на различни клиенти во секое време. Поради оваа причина, Спонета сега е еден од најголемите производители на маси за пинг-понг ширум светот. Спонета  доставува маси за пинг-понг „Направени од Спонтеа“ во повеќе од 90 земји. Осум различни квалитети се достапни за избор на потребите од клиентите.Брза достапност на резервни делови . Спонета е број 1 фабрика во Европа.

              

 

Овластен Дистрибутер и Сервисен Центар на територијата на Република Македонија -  Марвес дооел СКОПЈЕ  02 3130-078

Коментари

Нема коментари за овој производ.